ΜΕ ΝΙΚΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ & ΕΦΗΒΙΚΟ ΤΟΥ Γ.Σ.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣΑ

ΜΕ ΝΙΚΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΟ  ΠΑΙΔΙΚΟ & ΕΦΗΒΙΚΟ
ΤΟΥ Γ.Σ.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣΑ

Το ΠΑΙΔΙΚΟ τμήμα του προπονητή Θανάση Αθανασόπουλου παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο επικράτησε της Κορωνίδας με σκορ 4-0. Χαρακτηριστικό της ομάδας τα τρία δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο και οι πολλές ευκαρίες για διεύρινση του αποτελέσματος.
Οι σκόρερ των γκολ ήταν οι Αράπη που έκανε χατ-τρικ και ο Δημητρόπουλος από την βούλα του πέναλντι.

Η σύνθεση ήταν: 1) Νάκου 2) Φαρογιάννης 3) Τσαπέρας 4) Χειμαργιός 5) Ψαρρός 6) Βλαχάκος 7) Απέργης 8) Παπουτσής 9) Λέλος 10) Νικολάου 11) Αράπη.
Έπαιξαν και οι 12) Γκερμπέσης 13) Χονδρογεωργόπουλος 14) Μανδαλιάνος 15) Στάφα 16) Δημητρόπουλος 17) Αποστολόπουλος 18) Τσίκας.

--------------------------------------

Το ΕΦΗΒΙΚΟ τμήμα του Γρηγόρη Ροπόκη ξεκίνησε κι αυτό νικηφόρα το πρωτάθλημα κερδίζοντας με 4-1 την Μεταμόρφωση. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο είχε πάρα πολύ καλή ροή σε όλες τις γραμμές και προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο. Στο β' ημίχρονο έκανε πολύ γρήγορα το 3-0 για να μειώσει η αντίπαλη ομάδα με πέναλντι στα μεσα του ημιχρόνου. Το τελικό σκορ 4-1 αντικατοπτρίζει και την διαφορά των δύο ομάδων.
Τα γκολ της εφηβικής ομάδας μας τα έβαλαν οι Σακκάς (2) και απο ένα οι Κελέμης και Αναγνώστου.

Η σύνθεση ήταν  1)Μαυροειδής 2)Βελέντζας 3) Ταμβάκης 4) Παγούνας 5) Κεφαλάς 6) Κελέμης 7) Σακκάς 8) Γιαννίβας 9) Νόκα 10) Αναγνώστου 11) Ρόμπι.
Κατα το β' ημίχρονο έπαιξαν και οι 12) Χάσκης 13) Λυκούδης 14) Τσούμπας 16) Μαυρογιάννης 17) Σουλεμετζής.