ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 14-15/10/2017 ΤΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΤΟΥ Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΤΟΥ Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Παιδικο και εφηβικο συνεχισαν τα καλα αποτελεσματα!!
Σαββάτο 14 Οκτωμβρίου

ΠΑΙΔΙΚΟ

Στο γήπεδο του Παλαιού Φαλήρου η ΠΑΙΔΙΚΗ ομάδα του Θανάση Αθανασόπουλου έφερε ακόμα ένα νικηφόρο αποτέλεσμα με σκορ 0-2 για το πρωτάθλημα ΕΠΣΑ.
Σκόραραν για την ομάδα μας οι Αράπη στο 32' και ο Νικολάου στο 45'.
Έπαιξαν οι κάτωθι
1) Νάκου 2) Φερογιάννης 3) Γκερμπέσης 4) Χειμαργιός 5) Μανδαλιανός 6) Βλαχάκος 7) Απέργης 8) Παπουτσής 9) Λέλος 10) Νικολάου 11) Αράπη
Μπήκαν σαν αλλαγή και οι:
12) Χονδρογεωργόπουλος, 13) Στάφα, 14) Τσίκας, 15) Σκόπης, 16) Τσακάρνος, 17) Γκιόκα, 18) Πατζούρης.
----------------------------------------
Για το πρωτάθλημα ATTICA η παιδικη ομάδα μας έπαιξε στην Βάρη με αντίπαλο την Π.Α.Ε. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ και κέρδισε με σκορ 2-5 με τρομερή εμφάνιση στο Α' ημίχρονο - 0-4 εως στο 17 λεπτο!!!

Κυριακή 18 Οκτωμβρίου
ΕΦΗΒΙΚΟ

Η εφηβικη  ομάδα του Γρηγόρη Ροπόκη αντιμετώπισε εκτός έδρας τον Ατρόμητο Μεταμόρφωσης για το πρωτάθλημα ΕΠΣΑ. Αντιμετώπισε δυσκολίες στην κυκλοφορία της μπάλας αλλά κατάφερε να κερδίσει με ένα γκολ του Σακκά στο 59' του δευτέρου ημιχρόνου.
Η ομάδα μας παρατάχθηκε με την εξής σύνθεση
1)Τραχίλης, 2) Βελέντζας, 3) Ταμβάκης, 4) Κεφαλάς, 5) Παγούνας, 6) Κελέμης, 7) Σακκάς, 8) Γιαννίτσας, 9) Νόκα, 10) Αναγνώστου, 11) Λυκούδης.
Έπαιξαν επίσης:
12) Χασκής,13) Γκόρυ, 14) Τσούμπας, 15) Μαυροειδής, 16) Κατσούρης, 17) Αμπελάς, 18) Νομικός.

Το απόγευμα της ίδιας μέρας η Εφηβική ομάδα του Αθανασόπουλου για το πρωτάθλημα Attika ήρθε ισόπαλοι με την ομάδα της Καλιθέας με 1-1 στο γήπεδο στις Τζιτζιφιές.