ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 28 - 29/10/2017 ΤΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΤΟΥ Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Συνεχίστηκαν οι αγώνες για ΕΦΗΒΙΚΟ & ΠΑΙΔΙΚΟ  για το πρωτάθλημα ΕΠΣΑ
και  ATTICA.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣΑ

ΠΑΤΗΣΙΑ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ  ΣΜΥΡΝΗΣ 5-4
"ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΩΝ ΑΝΑΤΡΟΠΩΝ!!"

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι με ανατροπές η ομάδα μας γνώρισε την πρώτη της ήττα. Ο Απόλλων άνοιξε το σκορ αλλά η ομάδα των Πατησίων κατάφερε να κάνει το σκορ 3-1. Και το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με 3-2. Στην επανάληψη είδαμε και τις δύο ομάδες να παίζουν όμορφο ποδόσφαιρο και η ομάδα βρέθηκε πάλι μπροστά στο σκορ με 3-4 !! Δυστυχώς όμως από λάθη δεχτήκαμε δύο γκολ και έτσι έγινε και νέα ανατροπή σε 5-4 για τους γηπεδούχους!!
Σκόρερ για την ομάδα μας οι Νικολάου με χατ τρικ και Απέργης (2).
Η ομάδα μας έπαιξε με τους:
1)Νάκου, 2) Παπανίκος, 3) Γκέρμπεσης, 4) Χειμαργιός,  5) Ψαρρός , 6) Βλαχάκος, 7) Αράπη, 8) Παπουτσής, 9) Απέργης, 10) Νικολάου, 11) Βιέρο.
Έπαιξαν και οι:
12) Αποστολόπουλος, 13) Χονδρογεωργόπουλος, 14) Λέλος , 15) Πατσούρης,  16) Φαρογιάννης , 17) Σκόπης,  18) Μανδαλιανός.

Η παιδική ομάδα στο πρωτάθλημα ΕΠΣΑ.

Οι ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

Ο προπονητής της παιδικής ομάδας μας
Θανάση Αθανασόπουλος μαζί με έναν από
 τους έφορους του συλλόγου μας
 και παλαίμαχο ποδοσφαιριστή Γιώργο Εμμανουήλ.
--------------------------------------

ΕΦΗΒΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣΑ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ  ΣΜΥΡΝΗΣ 2-2

Σε ένα παιχνίδι που κυριάρχησε η δύναμη και από τις δύο ομάδες και ενώ η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε με 2-0 η εφηβική ομάδα του Γρηγόρη Ροπόκη κατάφερε να σκοράρει δύο φορές και να πάρει την ισοπαλία σε μια δύσκολη έδρα. Χαρακτηριστικό ότι χάσαμε προς το τέλος μοναδική ευκαιρία να κερδίσουμε το παιχνίδι!
Σκόραραν για την ομάδα μας οι Σακκάς και Αναγνώστου.

Έπαιξαν οι :
1)Τραχίλης, 2) Βελέντζας, 3) Ταμβάκης,  4) Παγούνας,  5) Χασκής , 6) Κασιούρης, 7) Σακκάς,  8) Γιαννίτσας,  9) Νόκα, 10) Αναγνώστου, 11) Λυκούδης.
Μπήκαν σαν αλλαγή και οι:
12) Τσούμπας, 13) Γκόρι,  14) Σετζινι, 15) Μαυροειδής, 16) Νομικός, 17)Αμπελάς, 18) Τουλουπίδης.
----------------------------------------

ΕΦΗΒΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ATTICA

Α.Ε.Κ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ  ΣΜΥΡΝΗΣ 3-2

Παρ όλο που προηγήθηκαν με 3-0 η ομάδα μας έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και κατάφερε να μειώσει 3-2  με σκόρερ τους Νόκα και Τουλουπίδη και είχε ευκαιρία στην τελευταία φάση του αγώνα να ισοφαρίσει.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ATTICA

Α.Ε.Κ. - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ  3-2
Η παιδική μας ομάδα μας παίζοντας ανταγωνιστικό  ποδόσφαιρο έχασε με σκορ 3-2 στο τελευταίο λεπτό του αγώνα!! Οι σκόρερ της ομάδας μας ήταν οι Τσίκας και Στάφα.