Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΝΔΡΩΝ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 8-7

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΝΔΡΩΝ:
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 8-7

Ο Απόλλων Σμύρνης για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής κατηγορίας, γνώρισε την πρώτη του ήττα, από την ομάδα του Εθνικού στον Πειραιά με σκορ 8-7.
Οι παίκτες του Γιάννη Κατρουζανάκη με αρκετά καλή απόδοση, κυρίως στην άμυνα, έχασαν το παιχνίδι στις λεπτομέρειες έχοντας μάλιστα μια βασική απουσία, τον Λέκιτς,, λόγω ασθένειας.

Πρώτος σκόρερ της ομάδας ήταν ο Μοσκόφ που σημείωσε 4 γκολ.

Το πρώτο οκτάλεπτο έληξε ισόπαλο 1-1, στο ημίχρονο η ομάδα μας βρέθηκε πίσω με 3-4 .

Στην τρίτη περίοδο ο Εθνικός προηγήθηκε με 5-3 και παρά την μεγάλη προσπάθεια που έκαναν οι παίκτες μας στην τελευταία περίοδο, η ομάδα μας γνώρισε την ήττα με 7-8.

Αξίζει ένα μεγάλο μπράβο στην ομάδα (παίκτες και προπονητή) για την αγωνιστικότητα και το πάθος που έχουν και παλεύουν όλα τα παιχνίδια μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα, όπως έγινε και σήμερα, απέναντι σε μια ομάδα με μεγάλη παράδοση στο πόλο.

Εθνικός Πειραιά - Απόλλων Σμύρνης 8-7 (1-1, 3-2, 1-0, 3-4)

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιάννης Κατρουτζανάκης) : Γρηγοριάδης, Μαυρωτάς, Μητρόπουλος, Φωκάς, Μοσκόφ (4), Καλιοράκης, Παπαδόπουλος, Ψαρρέας, Παπάκος (2), Δερμιτζάκης Δ., Δερμιτζάκης Χ, Καστανάκης (1), Μιχαλόπουλος, Γιαννουρής.

Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 25 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΣΤΙΣ 17.30 ΣΤΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ