ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 12-7

Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΕΦΕΡΕ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΜΑΓΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΗ ΣΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Ο Απόλλων Σμύρνης μετά το Παλαιό Φάληρο, τον ΠΑΟΚ και τον Υδραϊκό, πέτυχε την 4η νίκη σε ισάριθμους αγώνες.

Αυτή τη φορά η Ελαφρά Ταξιαρχία νίκησε, μετά από ένα πολύ ωραίο αγώνα, τον ΑΝΟ Γλυφάδας, τρίτο του περσινού πρωταθλήματος, με συμμετοχή στο champions league, με 12-7.

Οι παίκτες του Γιάννη Κατρουζανάκη κατάφεραν να βρίσκονται μπροστά από το δεύτερο οκτάλεπτο της αναμέτρησης και μετά, οι διαφορές έφτασαν ακόμη και τα 5 γκολ (11-6 και 12-7 στο τελευταίο οκτάλεπτο).
Πρώτοι σκόρερς της αναμέτρησης αναδείχθηκαν οι Λέκιτς και Μοσκόφ που σημείωσαν από 5 γκολ και ήταν καθοριστικοί για την ομάδα μας.

Το πρώτο οκτάλεπτο έληξε ισόπαλο 2-2, στο δεύτερο η ομάδα μας άρχισε να ανεβάζει την απόδοση της, σε άμυνα και επίθεση και με δύο γκολ του Λέκιτς και ένα του Παπαδόπουλου έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με 5-3.
Στην τρίτη περίοδο ο Απόλλωνας, με πολύ καλή τακτική και απόδοση κατάφερε να κρατήσει την διαφορά των δύο τερμάτων παρά την προσπάθεια που κατέβαλαν οι παίκτες της Γλυφάδας.

Κι ενώ όλοι θα περίμεναν την ολοκληρωτική επιστροφή της Γλυφάδας, η «Ελαφρά Ταξιαρχία», πέτυχε τρία γκολ και εκτόξευσε τη διαφορά στα 5 γκολ (11-6) στα μισά της τελευταίας περιόδου. Η ομάδα του ΑΝΟΓ δεν κατάφερε κάτι παραπάνω από το να πετύχει ένα γκολ και ο Μοσκόφ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα με γκολ στα 0:37 πριν τη λήξη για το 12-7.

Να σημειώσουμε ότι ο προπονητής μας Γιάννης Κατρουτζανάκης έζησε τον αγώνα από την κερκίδα, γιατί στον προηγούμενο αγώνα είχε αποβληθεί λόγω διαμαρτυρίας προς τους διαιτητές και στον πάγκο σήμερα ήταν ο βοηθός του Γιώργος Ιντζές.

Απόλλων Σμύρνης – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-7 (2-2, 3-1, 3-3, 4-1)

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιώργος Ιντζές) : Γρηγοριάδης, Μαυρωτάς, Μητρόπουλος, Φωκάς, Μοσκόφ (5), Καλιοράκης, Παπαδόπουλος(1), Λέκιτς (5), Παπάκος, Δερμιτζάκης Δ. (1), Δερμιτζάκης Χ, Καστανάκης, Τροβάς, Γιαννουρής.