ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 4 - 5/11/2017 ΤΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΤΟΥ Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 4 - 5/11/2017
ΤΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ
ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ
ΤΟΥ Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Ο προπονητής Γιάννης Παπαγιάννης δίνει οδηγίες στην ομάδα του ΠΑΜΠΑΙΔΙΚΟΥ μας στην ανάπαυλα του πρωταθλήματος ΕΠΣΑ με αντίπαλο τον Αίμο Πετρούπολης.

Τα αποτελέσματα των αγώνων του συλλόγου μας στα τμήματα υποδομών το Σαββάτο 4 Νοεμβρίου ήταν τα εξής :

Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1-2

Στο παιδικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ η ομάδα του προπονητή μας Θανάση Αθανασόπουλου χάνοντας πολλές ευκαιρίες , πέναλτι, κανονικό γκολ που ο διατητής δε το μέτρησε έκανε την δεύτερη ήττα της στο πρωτάθλημα και πλήρωσε τον υπεροπτισμό της. Ένα παιχνίδι που έπρεπε να λήξει με πολύ μεγάλο σκορ υπέρ της ομάδας μας καταφέραμε να το χάσουμε. Παρ ολο που η ομάδα προηγήθηκε με ένα γκολ του Βλαχάκου στο 5' λεπτό δεν κατάφερε να το κρατήσει και δυστυχώς στο 91' λεπτό δέχτηκε και το γκολ της ανατροπής. Ο διατητής δεν κατακύρωσε καθαρό γκολ των γηπεδούχων. Και εκτός των ευκαιριών η ομάδα μας έχασε και πέναλνφι στο δεύτερο ημίχρονο.

Η ομάδα ξεκίνησε με τους εξης:
1) Νάκου, 2) Παπανίκος, 3) Γκέρμπεσης, 4) Χειμαργιός, 5) Βλαχάκος, 6) Παπουτσής, 7) Απέργης, 8) Αράπη, 9) Λέλος, 10) Νικολάου, 11) Βιέρο.
Ακόμα έπαιξαν και οι :
12) Φαρογιάννης, 13) Σκόπης, 14) Τσίκας, 15) Μάης, 16) Τσαλέρας, 17) Δημητρόπουλος, 18) Ψαρρός.
----------------------------------------
ΕΦΗΒΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣΑ   Γ. ΡΟΠΟΚΗ
Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ - ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 3-0
Συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις της οι ΕΦΗΒΙΚΗ ομάδα του Γρηγόρη Ροπόκη που ξεπέρασε και τον σκόπελο της ομάδας της Λυκόβρυσης κερδίζοντας με 3-0. Στο πρώτο κιόλας λεπτό καταφέραμε να προηγηθούμε με γκολ του Σακκά από τα πλάγια αριστερά. Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου μπήκε το δεύτερο γκολ με τον Αναγνώστου και στο 59 λεπτό ακόραρε και πάλι ο Σακκάς.