ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΠΑΟΚ 6-7

Ο Απόλλων Σμύρνης για την 2η αγωνιστική του Β’ γύρου πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής κατηγορίας, γνώρισε την ήττα, από την ομάδα του ΠΑΟΚ στο κολυμβητήριο της Ηλιούπολης με σκορ 7-6.

Οι παίκτες του Γιάννη Κατρουζανάκη με αρκετά καλή απόδοση στα δύο πρώτα οκτάλεπτα προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 4-2.

Στα δύο οκτάλεπτα του δευτέρου ημιχρόνου η εικόνα της ομάδας άλλαξε και έδωσε την δυνατότητα στον αντίπαλο να πετύχει εύκολα γκολ και σε συνδυασμό με τα δικά μας επιθετικά και αμυντικά λάθη, να φτάσει στην νίκη.

Είναι φανερό ότι η ομάδα περνάει μια περίοδο ντεφορμαρίσματος και ελπίζουμε να ξεπεραστεί σύντομα γιατί ακολουθούν πολύ σημαντικά παιχνίδια, με δεδομένο μάλιστα, τα αποτελέσματα των άλλων αγώνων της αγωνιστικής (νίκες εκτός έδρας του Υδραικού στην Χίο και του Φαλήρου στην Γλυφάδα).

Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΟΚ 6-7 (2-0, 2-2, 1-2, 1-3)

Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιάννης Κατρουτζανάκης): Γρηγοριάδης, Μαυρωτάς, Ματαράγκας, Φωκάς (1), Μοσκόφ (2), Καλιοράκης, Παπαδόπουλος, Λέκιτς (3), Δερμιτζάκης Δ., Δερμιτζάκης Χ, Καστανάκης , Μιχαλόπουλος, Γιαννουρής

Η βαθμολογία μετά την 13η αγωνιστική (Ολυμπιακός και ΟΦΗ έχουν 12 ματς)