ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Επιτυχίες των τμημάτων υποδομής ποδοσφαίρου Κ16 και Κ14 του Γ.Σ. Απόλλωνα Σμύρνης

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

ΝΕΟΙ 2
Ολυμπιακός - Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης (3-4)

Δύο πολύ καλά αποτελέσματα πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους η Κ16 (2002) και Κ14 της Ακαδημίας ποδοσφαίρου του Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης επικρατώντας του Ολυμπιακού (4-3) και της ΠΑΕ  Απόλλων (5-3) αντίστοιχα.
Σε παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα της δευτέρας στις εγκαταστάσεις του Ρέντη, οι Νέοι (2002) του Αθανασόπουλου Θανάση, παίζοντας κατά  διαστήματα καλό ποδόσφαιρο, επικράτησαν με σκορ 4-3 του Ολυμπιακού σε ένα παιχνίδι με πολλές εναλλαγές στο σκορ και έτσι διατηρήθηκαν αήττητοι από τις αρχές του Δεκεμβρίου στο τουρνουά με τις ΠΑΕ όπου και αγωνίζονται!
 Η ομάδα μας αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ στις αρχές του αγώνα πήρε το προβάδισμα με δυο γρήγορα γκολ. Το ημίχρονο έκλεισε με τον Ολυμπιακό να ισοφαρίζει σε 2-2. Στο 2ο ημίχρονο τα παιδιά του Γ.Σ. Απόλλων ξαναπήραν το προβάδισμα (2-3) για να ισοφαρίσει πάλι ο Ολυμπιακός σε 3-3 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.. Το τελικό 3-4 διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά του αγώνα!

ΠΑΙΔΕΣ 1Α
Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΕ Απόλλων 5-3

Το Σάββατο στο γήπεδο Αχιλλέα κάτω Αχαρνών οι Παίδες μας (γενν.2004) επιβλήθηκαν εύκολα της ΠΑΕ Απόλλων με σκορ 5-3 συνεχίζοντας έτσι τις πολύ καλές εμφανίσεις όλη την διάρκεια της χρονιάς.
 Στα πρώτα 25΄ λεπτά το σκορ είχε ήδη διαμορφωθεί στο 3-0 υπέρ του Γ.Σ. Απόλλων με το ημίχρονο να κλείνει στο 4-1. Στις αρχές του 2ου ημιχρόνου, η ομάδα του Αθανασόπουλου Θανάση σημείωσε το  5-1. Δυο γκολ της ΠΑΕ Απόλλων στα τελευταίαλεπτά διαμόρφωσαν  το τελικό 5-3.

Συγχαρητήρια και στα δυο τμήματα μας για την ικανοποίηση και τις χαρές που μας δίνουν!