Τρίποντο για το βόλεϊ γυναικών

Τρίποντο για το βόλεϊ γυναικών με σκορ 3-0 (τα σετ 25-19, 25-14, 25-15) το βράδυ της Δευτέρας 26 Φεβρουαρίου, στη Ριζούπολη.

Στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Εθνικής στον 1ο ΄Ομιλο, η γυναικεία ομάδα του Απόλλωνα αντιμετώπισε εντός έδρας την ομάδα του Γ.Σ Χαλανδρίου.

Η Κάσση Ξενάκη παρέταξε τις Τσιουτσιούλη, Λαλιώτη, Παπουτσάκη, Θεολόγου, Μαβιλίδη, Χριστίδου και στο λίμπερο την Βλάχου. Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται 4-6, 9-12 και τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ να ισοφαρίζει στο 14-14. Η βελτίωση της υποδοχής των μπλε έδωσε την ευκαιρία στην Ελπίδα Παπουτσάκη να πάρει το παιχνίδι επάνω της και να οδηγήσει την ομάδα στην κατάκτηση του 1ου σετ με σκορ 25-19.

Η συνέχεια ήταν καταιγιστική για τον γηπεδούχο που βελτιωμένος σε όλες τις γραμμές και με επιπλέον όπλο το πολύ καλό σέρβις, κατάφερε να πάρει και τα επόμενα σετ με σκορ 25-14 και 25-15 χωρίς να ιδρώσει.

Στην 6η θέση πλέον οι γυναίκες του Απόλλωνα με 25 πόντους, περιμένουν την επόμενη αγωνιστική στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον πρωτοπόρο Αστέρα Αγίου Δημητρίου.