ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΟΥ Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΜΑΣ

ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΤΟΥ Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΜΑΣ

Η ομάδα των ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ του συλλόγου μας παρουσιάζει το καλό της πρόσωπο κατά τη διάρκεια της 2ης φάσης των αγώνων του Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ. Το τουρνουά του Λουτρακίου -κατά την διάρκεια των διακοπών των Χριστουγέννων- λειτούργησε θετικά για την μεγάλη ομάδα κοριτσιών των αναπτυξιακών τμημάτων του Γ.Σ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ.
Η συνεχής προσπάθεια και η καλή δουλειά με την καθοδήγηση του Μανώλη Κιάσσου έφερε αποτελέσματα. Οι νίκες διαδέχονται η μία την άλλη και η αυτοπεποίθηση έφτασε στα ύψη. Το τμήμα αυτό που σαν βάση έχει τις Παγκορασίδες του 2016-17 αποκτά εμπειρία και μέρα με τη μέρα γίνεται καλύτερη ομάδα!
Το βράδυ του Σαββάτου συναρπαστικές στιγμές μας χάρισαν οι Κορασίδες μας, καθώς σε έναν αγώνα γεμάτο ανατροπές μετά από 2 ώρες και 17 λεπτά κατάφεραν να επιβληθούν εκτός έδρας του ΑΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΜΕ 3-2.
Το κορίτσια μας προηγήθηκαν 1-0 αλλά ο αντίπαλος αντέδρασε και κατέκτησε τα δύο επόμενα σετ και βρέθηκε με 2-1 πολύ κοντά στη νίκη. Τα κορίτσια του Γ.Σ ΑΠΟΛΛΩΝΑ δεν είχαν πει όμως την τελευταία τους λέξη καθώς έπαιξαν με πάθος φέρνοντας το παιχνίδι στο 2-2 και τελικά κατόρθωσαν να επικρατήσουν με 15-13 στο 5ο σετ παίρνοντας τη νίκη από ένα πολύ καλό αντίπαλο.