ΠΡΩΤΟΙ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΤΟΥ ΤΑΣΟΥ ΚΟΥΜΠΛΗ

Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΠΑΛΛΗΝΗ 3-1

Πρώτος και καλύτερος ο ΑΠΟΛΛΩΝ με 43 βαθμούς στην κορυφή του 1ου ομίλου του Νότου της Α2.
Στην 2η θέση ισοβαθμούν ο ΟΦΗ και η ΠΑΛΛΗΝΗ με 36 βαθμούς, μία  αγωνιστική πριν το τέλος της περιόδου.
Το παιχνίδι του Σαββάτου στο κλειστό της Ριζούπολης πιστοποίησε την ανωτερότητα της ομάδας του Τάσου Κουμπλή αφού οι μπλε δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης της 1ης θέσης.

΄Ηταν ανώτεροι και παρά το γεγονός ότι η Παλλήνη πίεσε κερδίζοντας το 3ο σετ, αντέδρασαν σωστά και τελείωσαν το παιχνίδι με 3-1.

Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ κέρδισε σε 47 λεπτά τα δύο πρώτα σετ με σκορ 25-17 και 25-20, στη συνέχεια  κατέβασε ρυθμούς δίνοντας στον αντίπαλο το δικαίωμα να αντιδράσει μειώνοντας σε 2-1 με σκορ 22-25 και απάντησε στο 4ο σετ με το επιβλητικό 25-14.

Το αποτέλεσμα του αγώνα βάζει την ομάδα της Παλλήνης σε περιπέτειες αφού πλέον ισοβαθμεί στην 2η θέση με τον ΟΦΗ και όλα θα κριθούν στην τελευταία αγωνιστική.

Από την άλλη η ομάδα του Τάσου Κουμπλή έχει πλέον εξασφαλίσει την 1η θέση και την τελευταία αγωνιστική θα αγωνιστεί χωρίς άγχος στην Νέα Σμύρνη κόντρα στον Πανιώνιο σε ένα ματς γοήτρου περισσότερο παρά ουσίας.