Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΝΔΡΩΝ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 9 – 7

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΝΔΡΩΝ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 9 – 7

Στο κόλπο των play off παρέμεινε με πολλές ελπίδες ο Απόλλων Σμύρνης ο οποίος πήρε ένα σημαντικό τρίποντο στην έδρα του, με αντίπαλο τα Χανιά.
Οι παίκτες της ομάδας μας είχαν την υπεροχή στο ξεκίνημα και σε όλο το πρώτο ημίχρονο, ενώ όταν τα Χανιά του Ηλία Μαχαίρα έκαναν μίνι αντεπίθεση στην τρίτη περίοδο, οι παίκτες μας έδειξαν σοβαρότητα και διεύρυναν ξανά τη διαφορά.
Παρόλα αυτά, στα τελευταία πέντε λεπτά του αγώνα, ο ΝΟΧ δεν τα παράτησε και μείωσε σε 9-7 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Ο Απόλλωνας έφτασε τους 28 βαθμούς όσους και ο Υδραϊκός με τον οποίο ισοβαθμεί στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Η ομάδα του Απόλλωνα δεν είχε στον πάγκο τον προπονητή του Γιάννη Κατρουτζανάκη, που είναι άρρωστος, ενώ και ο βοηθός προπονητής Γιώργος Ιντζές ήταν τιμωρημένος. Έτσι, με τους παίκτες στον πάγκο κάθισαν, για πρώτη φορά, με την ιδιότητα του εφόρου, ο Ζάχος Αφρουδάκης και ο Γιώργος Ρέππας, αναπληρωματικός τερματοφύλακας ώστε οι δύο τους να καθοδηγούν την ομάδα μας και τα κατάφεραν πολύ καλά.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 9-7
Οκτάλεπτα: 3-1, 3-1, 1-3, 2-2.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Γρηγοριάδης, Μαυρωτάς, Μητρόπουλος, Φωκάς, Μοσκόφ 4, Καλιοράκης, Παπαδόπουλος Γ., Λέκιτς 2, Παπάκος, 1, Δερμιτζάκης Δ. 2, Δερμιτζάκης Χρ., Καστανάκης, Ρέππας, Γαννουρής.