ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΦΗΒΙΚΟΥ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ 2019




ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΦΗΒΙΚΟΥ 
ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ 2019

Λίγο πριν το ξεκίνημα των αγωνιστικών τμημάτων για το 2020, ας δούμε πώς έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία καθώς και τα αποτελέσματα των αγώνων που αφορούν το Εφηβικό και τα δύο Παιδικά μας τμήματα:

Α. ΕΦΗΒΙΚΟ ΤΜΗΜΑ Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 1ος Ομιλος

Στους 13 αγώνες (11 του α' γύρου και 2 του β' γύρου), η εφηβική μας ομάδα έχει 3 νίκες και 10 ήττες:
Νίκες: 1. Μαρούσι 60-69 (εκτός), 2. ΑΕΚ Περιστερίου ΔΠ 50-71 (εκτός), 3. Μαρούσι 60-38 (εντός)
Ηττες: 1. Δάφνη Δαφνίου 53-61 (εκτός), 2. Χολαργός 64-68 (εντός), 3. Υπεροχή Εξαρχείων 90-95 (εντός), 4. Ενωση Ιλίου 78-54 (εκτός), 5. ΟΚΑ Μεσογείων 48-53 (εντός), 6. ΣΚ Ανοιξης 65-55 (εκτός), 7. Παπάγου 56-60 (εντός), 8. Ηλυσιακός 2-1 (εκτός), 9. Βριλήσσια 40-61 (εντός), 10. Δάφνη Δαφνίου 77-41 (εκτός)

1.    ΑΕ Χολαργού : 25 (12-1)
2.    ΑΟ Ενωση Ιλίου : 24 (11-2)
3.    Υπεροχή Εξαρχείων : 23 (10-3)
4.    ΣΚ Ανοιξης : 23 (10-3)
5.    ΑΣ Παπάγου : 22 (9-4)
6.    ΓΣ Δάφνη Δαφνίου : 19 (7-5) * έναν αγώνα λιγότερο
7.    ΓΣ Αμαρουσίου : 17 (4-9)
8.    ΓΣ Βριλήσσια : 17 (5-7) * έναν αγώνα λιγότερο
9.    Ηλυσιακός ΑΟ : 16 (3-10)
10.  ΓΣ Απόλλων Σμύρνης : 16 (3-10)
11.  ΑΕΚ Περιστερίου-ΔΠ : 15 (2-11)
12.  ΟΚΑ Μεσογείων : 14 (1-12)

Β. ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 1ος Ομιλος

Το παιδικό μας τμήμα φιγουράρει στη 2η θέση της βαθμολογίας έχοντας μόνο δύο ήττες και 11 νίκες στους 13 αγώνες (11 του α' γύρου και 2 του β' γύρου). Μ' αυτόν τον τρόπο έχει βάλει τις βάσεις για να πετύχει την άνοδο στην Α' κατηγορία
Νίκες: 1. Δάφνη Δαφνίου 59-55 (εντός), 2. Κολλέγιο Ντερή 49-65 (εκτός), 3. Γκράβα Πατησίων 58-28 (εντός), 4. Πανερυθραικός 64-54 (εντός), 5. ΑΕΝ Κηφισιάς 32-76 (εκτός), 6. Μελίσσια 56-20 (εντός), 7. ΣΚ Ανοιξης 45-68 (εκτός), 8. Ακαδ.Αναπτ.Αθλ.64-33 (εντός), 9. Ροδόπολη 39-55 (εκτός), 10. Βριλήσσια 64-56 (εντός), 11. Πεύκη 37-72 (εκτός)
Ηττες: Δάφνη Δαφνίου 73-46 (εκτός), 2. Κολλέγιο Ντερή 58-62 (εντός)

1.    ΓΣ Δάφνη Δαφνίου : 25 (12-1)
2.    ΓΣ Απόλλων Σμύρνης : 24 (11-2)
3.    ΑΣ Κολλεγίου Ντερή : 23 (10-3)
4.    ΓΣ Βριλήσσια : 22 (10-2) * έναν αγώνα λιγότερο
5.    Πανερυθραικός : 20 (7-6)
6.    ΑΕ Γκράβας Πατησίων : 20 (7-6)
7.    Ακαδ.Αναπτ.Αθλ. : 19 (6-7)
8.    ΣΚ Ανοιξης : 17 (4-9)
9.    ΑΣ Ροδόπολης : 17 (4-9)
10.  ΚΑΟ Μελισσίων : 16 (3-10)
11.  ΑΕΝ Κηφισιάς : 15 (3-9) * έναν αγώνα λιγότερο
12.  ΑΟ Πεύκης : 13 (0-13)

Γ. ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 14ος Ομιλος

Τέσσερις νίκες και επτά ήττες είναι ο απολογισμός για τη δεύτερη ομάδα του παιδικού μας τμήματος στο σύνολο 11 αγώνων (8 στον α' γύρο και 3 στο β' γύρο)
Νίκες: 1. Παπάγου Β' 41-52 (εκτός), 2. Τριπλή Κορώνα 20-0 (ο αγώνας δεν διενεργήθει), 3. Ολυμπιάδα Παπάγου Β' 58-51 (εντός), 4. Παπάγου Β' 50-49 (εντός)
Ηττες: 1. Αμύντας Β' 39-57 (εντός), 2. Ακαδημία Αθηνών Β' 50-58 (εντός), 3. Γαλάτσι Β' 58-26 (εκτός), 4. Κολλέγιο Ντερή Β' 69-37 (εκτός), 5. Εκπαιδευτήρια ο Πλάτων 58-63 (εντός), 6. Αμύντας Β΄ 60-48 (εκτός), 7. Ακαδημία Αθηνών Β' 69-37 (εκτός)

1.    ΑΟΚ Ακαδημία Αθηνών Β' : 21 (10-1)
2.    ΑΣ Κολλεγίου Ντερή Β' : 19 (9-1) * έναν αγώνα λιγότερο
3.    Εκπαιδευτήρια ο Πλάτων Β' : 18 (7-4)
4.    ΑΟ Αμύντας Β' : 18 (8-2) * έναν αγώνας λιγότερο
5.    ΑΟ Γαλατσίου Β' : 15 (5-5) * έναν αγώνα λιγότερο
6.    ΓΣ Απόλλων Β' : 15 (4-7)
7.    ΑΣ Ολυμπιάδα Παπάγου Β' : 12 (3-6) * 2 αγώνες λιγότερους
8.    ΑΣ Παπάγου Β' : 10 (0-10-1 δεν κατέβηκε)
9.    ΑΣΚ Τριπλή Κορώνα Β' : 3 (1-1-9 δεν κατέβηκε)

Από  Elisavet-Faidra Mendrinou
Εκτύπωση Άρθρου : Print Friendly and PDF Κοινωνικά :
 
Support : Δημιουργία ιστοσελίδας | Al.Ge Template | Πρότυπο ΒΒ2
Copyright © 2013. Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης 1891 - All Rights Reserved
Τεχνική Επιμέλεια - Al.Ge
Proudly powered by Al.Ge Template