ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΝΗΑΡ ΗΣΤ 83-65 8η Αγωνιστική, Α' ΕΣΚΑ

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΝΗΑΡ ΗΣΤ 83-65

8η Αγωνιστική, Α' ΕΣΚΑ

Από... «μεταμόρφωση» σε «μεταμόρφωση» ο Απόλλωνας Σμύρνης, ο οποίος επέστρεψε εκ νέου στις πολύ καλές εμφανίσεις, μετά την κακή παρένθεση της προηγούμενης εβδομάδας, επικρατώντας άνετα της Νήαρ Ηστ με 83-65 και έφτασε στην τρίτη φετινή του νίκη, στο πλαίσιο της 8ης Αγωνιστικής της Α' ΕΣΚΑ!

Οι παίκτες μας... έβγαλαν αντίδραση μετά την κακή εμφάνιση της περασμένης Αγωνιστικής, θυμίζοντας τις νίκες με ΟΚΑΜ και Νίκη Αμαρουσίου, είχαν από την αρχή τον έλεγχο του ματς και επί της ουσίας δεν κινδύνευσε σε κανένα σημείο της αναμέτρησης. Ο Απόλλωνας από το πρώτο λεπτό έβγαλε τρομερή ενέργεια και μεγάλες άμυνες, έτρεξε εξαιρετικά στο τρανζίσιον, κέρδισε τις περισσότερες "μάχες" και ήδη από το πρώτο ημίχρονο "έχτισε" διψήφιο προβάδισμα, την οποία στο δεύτερο μέρος συνεχώς διεύρυνε, για να βρεθεί να προηγείται ακόμη και με διαφορές άνω των 20 πόντων και να φτάσει στη νίκη τελικά με 83-65.

Πλέον, η ομάδα μας στρέφει την προσοχή της στο εκτός έδρας παιχνίδι με τη δεύτερη της βαθμολογίας Πεύκη, για την 9η Αγωνιστική του πρωταθλήματος, την ερχόμενη Δευτέρα 2/12 και ώρα 19:45, στο κλειστό Πεύκης Β'.

Δεκάλεπτα: 26-18, 45-33, 67-53, 83-65

Διαιτητές: Αποστολίδης, Αντωνιάδης, Σκουλαρίκης

ΓΣ Απόλλων Σμύρνης (Χατζής, Τάσιος): Οικονομάκης 13 (1), Τσόπελας 2, Σκορίλας, Σκαρπέλης, Κουντούρης 12, Λέπουρης 3, Καλπακής 6, Πάντσιος 25 (5), Μουρίκης 11, Σκαρπέλης, Σκούταρης 9, Λαμπράκης 2.

Νήαρ Ηστ (Καραμπάς): Χατζηκωστής 2, Αθανασούλας, Γεωργακόπουλος 7, Τζόκας, Ρουμπέας 13 (2), Κατσαΐτης 8 (1), Τσαντήλας 11 (1), Αποστολίδης, Σαρακασίδης 9 (2), Μούγιος 10, Σφηκάκης 5.