ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 79-50 11η Αγωνιστική, Α' ΕΣΚΑ

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 79-50

11η Αγωνιστική, Α' ΕΣΚΑ

Το χειρότερο ημίχρονό του φέτος πραγματοποίησε ο Απόλλωνα Σμύρνης μέσα στο Γαλάτσι, με την ομάδα μας να εμφανίζεται διπρόσωπη και να γνωρίζει βαριά ήττα με 79-50 από τον ΑΟ Γαλατσίου, για την 11η Αγωνιστική της Α' ΕΣΚΑ.

Η ομάδα μας στάθηκε όρθια στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας αρκετά καλή παρουσία και παραμένοντας διαρκώς κοντά στο σκορ, με το 41-33, μάλιστα, να αδικεί και τη συνολικότερη εικόνα της "Ελαφράς Ταξιαρχίας" στα πρώτα 20 λεπτά (σ.σ. 50 δευτερόλεπτα πριν την ανάπαυλα το σκορ ήταν 37-33). Ωστόσο, οι παίκτες μας άφησαν το καλό τους πρόσωπο... στα αποδυτήρια και με ένα καταστροφικό τρίτο δεκάλεπτο (23-5) το Γαλάτσι "εκτόξευσε" τη διαφορά "γράφοντας" στο 64-38 και ουσιαστικά "καθάρισε" την υπόθεση νίκης, με την τελευταία περίοδο να κυλά διαδικαστικά.

Στην τελευταία αναμέτρηση του έτους, ο Απόλλωνας Σμύρνης φιλοξενεί στο κλειστό της Ριζούπολης το ισχυρό Πικέρμι, την προσεχή Δευτέρα 23/12 και ώρα 21:30, για την 12η Αγωνιστική του πρωταθλήματος. ΌΛΟΙ δίπλα στην ομάδα μας για να αποχαιρετήσουμε μαζί το 2019!

Δεκάλεπτα: 20-15, 41-33, 64-38, 79-50

Διαιτητές: Θεονάς, Χρηστίδης, Γαραντζιώτης

Γαλάτσι (Κουμαράς): Πολυδώρου 21 (5), Λιάπουρης 2, Τσίρος,  Μπαλαμπάνης 9, Κεφάλας 21 (4), Τσιούτσιας, Μάγκιος, Χλαπάνης 1, Λίτσος 4, Μπινετόπουλος 10, Γιαννάκης 11(3).

ΓΣ Απόλλων Σμύρνης (Χατζής): Οικονομάκης 10, Κουντούρης 6, Σκούταρης 5, Λέπουρης 7, Καλπακής 10 (2), Πάντσιος 1, Λαμπράκης 2, Μουρίκης 7, Όουντε-Μπος 2, Συντάκας, Βασάλας.