Με σημαντική εκτός έδρας νίκη ξεκίνησε η ομάδα μας επί του πρωτοπόρου και δυνατού Αθηναϊκού με 64-77

Με σημαντική εκτός έδρας νίκη ξεκίνησε η ομάδα μας επί του πρωτοπόρου και δυνατού Αθηναϊκού με 64-77. Ο αγώνας ήταν ισορροπημένος στο πρώτο ημίχρονο και τις ομάδες κοντά στο σκορ με το δεύτερο δεκάλεπτο να κλείνει στο 38-35.
Στο τρίτο δεκάλεπτο και με όπλο την πολύ καλή άμυνα και την σωστή οργάνωση ο Απόλλωνας κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ και να συντηρήσει την διάφορα μέχρι το τέλος κατακτώντας άξια μια δίκαιη νίκη.
Επόμενο παιγνίδι εντός με Πολυνίκη που θα διεξαχθεί χωρίς κόσμο λόγω τιμωρίας της έδρας μας για δυο αγωνιστικές