Μια ακόμη εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας επί του ΟΙΟΝ Αγίου Στεφάνου με 73-83

Φωτό αρχείου

Στο κλείσιμο της ένατης αγωνιστικής ο Απόλλωνας έχει ρεκόρ 8-1.

Σ ένα γήπεδο με πάρα πολύ κόσμο το παιχνίδι απόψε ξεκίνησε με διάθεση και απ τις δύο ομάδες που βρίσκονταν κοντά στο σκορ με τον Απόλλωνα να δείχνει χαλαρότητα στην άμυνα και το ημίχρονο να κλείνει 38-43

Στην επανάληψη η σοβαρότητα οι σωστές και πολλές επιλογές στην επίθεση μαζί με την καλύτερη αντίδραση στην άμυνα δημιούργησαν διψήφιες διάφορες που ήταν ικανές για το τελικό 73-83.

Να αναφέρουμε ακόμη οτι η ομάδα έδειξε χαρακτήρα απέναντι σ έναν καλό και ανταγωνιστικό αντίπαλο. Επόμενο παιγνίδι με Λυκόβρυση εντός.