ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΕΝΕΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ

Η νίκη που χρειαζόταν το Βόλεϊ Γυναικών για να τονώσει το ηθικό, ήρθε το βράδυ της Δευτέρας και μάλιστα εκτός έδρας στο γήπεδο του ΚΑΡΕΑ κόντρα στην γηπεδούχο ομάδα.

Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ξεκίνησε μουδιασμένα και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 18-12. Οι μπλε αντέδρασαν με ένα 6-0 και ισοφάρισαν. Η συνέχεια ήταν καθοριστική καθώς τα κορίτσια της ΒΑΣΩΣ ΝΙΚΟΥΛΗ έπαιξαν εξαιρετικά και πήραν μαχητικά το 1ο σετ με σκορ 25-23.

Στη 2η αναμέτρηση ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 'πέταξε', προηγήθηκε με σκορ 19-2 και τελείωσε το σετ με 25-11 σε 22 λεπτά.

Μάχη έγινε και στο 3ο και τελευταίο σετ, όπου οι μπλε προηγήθηκαν και χωρίς λάθη τελείωσαν το παιχνίδι με σκορ 25-18.

Ήταν μία καθοριστική αναμέτρηση όπου η ομάδα μας αντέδρασε σωστά ελαχιστοποιώντας τα λάθη, με αλληλοκαλύψεις, επιθέσεις φωτιά και πιεστικό παιχνίδι.

Η ομάδα του ΚΑΡΕΑ, πάντα φιλική προς τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ, χρειάζεται τη συνέχεια που της αξίζει, που χωρίς αμφιβολία θα βρει σύντομα.