ΜΕ ΝΙΚΗ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΟΠΙΑ

Με τους τρεις πολυπόθητους βαθμούς στις αποσκευές του, φεύγει ο Απόλλωνας από την Ελλοπία.

Η ομάδα της Ελαφράς Ταξιαρχίας νίκησε 2-0 τον Ελλοπιακό, μια νέα ομάδα στην κατηγορία που έκανε μια καλή εμφάνιση.

Παρά τις δύσκολες καιρικές συνθήκες και τις αποφάσεις της διαιτησίας, ο Απόλλωνας έπαιξε με πάθος και κέρδισε τη νίκη.

Το πρώτο γκολ πέτυχε ο Μ. Λιάκος με κεφαλιά από κόρνερ που κέρδισε η ομάδα, μόλις στα πρώτα λεπτά του αγώνα.

Κατά τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου, η μπάλα βρέθηκε στα δίχτυα της Ελλοπίας, από τον Ε. Σπαρτιάτη και ενώ ο διαιτητής το δέχτηκε και συνέχισε το παιχνίδι, ύστερα από υπόδειξη του λάινσμαν, έδωσε ετεροχρονισμένα χέρι και ακύρωσε το γκολ.

Λίγο αργότερα, ο Ρ. Σάλλα κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Θ. Καραγκούνης, πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ για την ομάδα μας.

Σ’ ένα σημαντικό βαθμολογικά παιχνίδι και για τις δύο ομάδες, ο Απόλλωνας έπαιξε δυναμικά και αποτελεσματικά, καταφέρνοντας να πάρει τη νίκη.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες στην ομάδα του Ελλοπιακού για την φιλοξενία αλλά και το ήθος των παικτών του.

Από: Elafrataxiarxia