Γ’ Εθνική: Απόλλων Σμύρνης Περαμαϊκός 1-0

Με πέναλτι μπάζερ-μπίτερ του Καραγκούνη ο Απόλλωνας επικράτησε του Περαμαϊκού.

Ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε με 1-0 τον Περαμαϊκό για την 20η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Ο Απόλλωνας μπήκε πιο δυνατά στο ματς αλλά ο Περαμαϊκός είχε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία όταν στο 11ο λεπτό ο Φιλιμέγκας βγήκε σε αντεπίθεση και έβγαλε εξαιρετική πάσα στον Βίλιμ, αλλά ο επιθετικός των φιλοξενουμένων δεν κατάφερε να κοντρολάρει την μπάλα με τον Καλούδη να βγαίνει και να μαζεύει την μπάλα. Λίγα λεπτά αργότερα ο Τασιούλης εκτέλεσε ένα φάουλ από δεξιά με τον Λιάκο να κοντρολάρει την μπάλα να σουτάρει και τον Θεολόγη να αποκρούει θεαματικά στην κλειστή του γωνία. Στο 36ο λεπτό ήρθε η μεγαλύτερη φάση του ημιχρόνου όταν ο Παπαχρονόπουλος βγήκε απένατι στον Θεολόγη με το σουτ να καταλήγει στην αγκαλιά του τερματοφύλακα του Περαμαϊκού.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε αλλά ο Απόλλωνας κράτησε την πρωτοβουλία των κινήσεων. Ο Παπαχρονόπουλος στο 61ο λεπτό ξανά βγήκε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα με τον Θεολόγη αυτή την φορά να αποκρούει θεαματικά το σουτ σε κόρνερ. Στο 77ο λεπτό ο Πριόνας έκανε την σέντρα από δεξιά με τον Παπαχρονόπουλο να κάνει την προβολή και η μπάλα όμως κατέληξε άουτ. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Παπαχρονόπουλος ανατρέπεται εντός περιοχής, ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα, με τον Καραγκούνη, που ήτανε αρχηγός χθες, να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να δίνει την νίκη στον Απόλλωνα καθώς με το που ευστόχησε ο διαιτητής σφύριξε την λήξη της αναμέτρησης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Ρόναλντ Γκόμεζ): Καλούδης, Πριόνας, Τασιούλης(Λαμάι 81′), Μίχος, Πατίλας(Χριστόπουλος 71′), Σάλλα, Μελιόπουλος, Χαϊκάλης(Σπαρτιάτης 78′), Καραγκούνης, Παπαχρονόπουλος

ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ(Βασίλης Σπάθας): Θεολόγης, Στεφανής, Κοντογιαννάτος, Βέσι, Παπαθανασίου, Λάππας(Μαχμουτάι 71′), Καραγιαννίδης(Παπαδάκης 63′), Κουφουδάκης(Κόκα 84′), Φιλιμέγκας(Χωματιανός 84′), Κοντακός, Βίλιμ