Α’ ΕΣΚΑ: Ποσειδώνας Νέου Ψυχικού 67-64 Απόλλων Σμύρνης

Α’ ΕΣΚΑ: Ποσειδώνας Νέου Ψυχικού 67-64 Απόλλων Σμύρνης

Ο Απόλλωνας γνώρισε την ήττα από τον Ποσειδώνα Νέου Ψυχικού και έπεσε από την 1η θέση της βαθμολογίας.

Ο Ποσειδώνας Νέου Ψυχικού νίκησε με 67-64 τον Απόλλων Σμύρνης για την 19η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑ.

Ο Απόλλωνας δεν μπήκε καλά στο ματς και το προβάδισμα το είχε ο Ποσειδώνας όπου και το κράτησε μέχρι το ημίχρονο(33-28).

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Απόλλωνας ανέβασε ρυθμό, έπαιξε καλύτερη άμυνα και πήρε προβάδισμα με 44-51.

Όμως στην τελευταία περίοδο ο Απόλλωνας δεν απέδωσε αμυντικά και ο Ποσειδώνας επέστρεψε στην διεκδίκηση του παιχνιδιού. Ένα λεπτό πριν την λήξη ο Απόλλωνας ήτανε στο +1(63-64), εκεί ο Ποσειδώνας κατάφερε προσπέρασε στο σκορ και πήρε την νίκη με 67-64.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήτανε ο Δημητρόπουλος με 19 πόντους και πέντε τρίποντα, ενώ για τον Ποσειδώνα ξεχώρισαν και οι Καγιαντζάς με 17 πόντους και δύο τρίποντα και Σακελλαρίου με 14 πόντους και τέσσερα τρίποντα. Για τον Απόλλωνα ξεχώρισαν οι Αβραμίδης με 15 πόντους και Ανδρουλάκης με 13 πόντους και τρία τρίποντα.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΝΕΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ 67-64 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(17-13, 33-28, 44-51, 67-64)

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΝΕΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ(Δημήτρης Μπουζούλας): Καραμπάτος, Φετοκάκης, Δαβουλάρης 10, Δημητρόπουλος 19(5), Γεωργακόπουλος 2, Αγγελόπουλος 4, Σακελλαρίου 14(4), Καγιαντζάς 17(2), Παναγιώτου

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Δημήτρης Ρώσσης): Χαλάτσης 6, Μπάρδας 2, Χατζηθεοδώρου 5(1), Ιωαννίδης, Γιαουρτόγλου 7(1), Μπότσης 6, Βουγιούκας 8, Ανδρουλάκης 13(3), Αβραμίδης 15, Βαρδής 2