Μια ακόμη εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας μετά την κατάκτηση του κυπέλλου, επί της Κιβωτού στο κλειστό του Ρουφ με 62-88

Μετά και από αυτό το διπλό ο Απόλλωνας παραμένει μόνος πρώτος στη βαθμολογία σε συνδυασμό με την ήττα της Νέας Ιωνίας εχθές στο Σπόρτιγκ.Το παιχνίδι απόψε ξεκίνησε πολύ καλά και η διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν 16 πόντους για την ομάδα μας. Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, η ομάδα δεν είχε συγκέντρωση κάτι που εκμεταλλεύτηκε ο αντίπαλος και με την ευστοχία του έφερε το παιχνίδι στην ισοπαλία λίγο πριν το τέλος της τρίτης περιόδου. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Απόλλωνας έκανε αυτό που έπρεπε βελτιώθηκε σε άμυνα, δέχτηκε μόνο πέντε πόντους, και κυρίως στην επίθεση όπου είχε πλουραλισμό και η διαφορά έγινε διψήφια. Συγχαρητήρια στην ανταγωνιστική ομάδα της Κιβωτού, ευχόμαστε καλή συνέχεια. Επόμενο παιγνίδι εντός την Τετάρτη 27/3 με Οίον Αγίου Στεφάνου στις 19:30

11-27 34-42 57-62 62-88