Α' ΕΣΚΑ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ 76-60

Α'  ΕΣΚΑ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ 76-60

Ακόμη μια νίκη για την ομάδα μας στο γειτονικό ντέρμπι που την διατηρεί στην πρώτη θέση της βαθμολογίας επί του μαχητικού Σπόρτιγκ με 76-60

Ο Απόλλωνας μπήκε στο παιχνίδι χωρίς συγκέντρωση ήταν άστοχος και ο αντίπαλος το εκμεταλεύτηκε περνώντας στο ημίχρονο 28-31

Στο β μέρος η ομάδα πίεσε περισσότερο βελτίωσε άμυνα και επίθεση και έφτασε στη νίκη με 76-60.Να σημειωθεί ότι ο Απόλλωνας πέτυχε 28 και 48 πόντους αντίστοιχα στα δύο ημίχρονα. Τέλος η διοίκηση μας βράβευσε τον Γιώργο Τακίδη ένα παιδί που τίμησε την φανέλα μας για τρία χρόνια και του εύχεται όπως και στην ομάδα του Σπόρτιγκ καλή συνέχεια στον μαραθώνιο της Α ΕΣΚΑ