Συνεχίστηκαν οι αγώνες για ΕΦΗΒΙΚΟ & ΠΑΙΔΙΚΟ  για το πρωτάθλημα ΕΠΣΑ
και  ATTICA.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣΑ

ΠΑΤΗΣΙΑ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ  ΣΜΥΡΝΗΣ 5-4
"ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΩΝ ΑΝΑΤΡΟΠΩΝ!!"

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι με ανατροπές η ομάδα μας γνώρισε την πρώτη της ήττα. Ο Απόλλων άνοιξε το σκορ αλλά η ομάδα των Πατησίων κατάφερε να κάνει το σκορ 3-1. Και το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με 3-2. Στην επανάληψη είδαμε και τις δύο ομάδες να παίζουν όμορφο ποδόσφαιρο και η ομάδα βρέθηκε πάλι μπροστά στο σκορ με 3-4 !! Δυστυχώς όμως από λάθη δεχτήκαμε δύο γκολ και έτσι έγινε και νέα ανατροπή σε 5-4 για τους γηπεδούχους!!
Σκόρερ για την ομάδα μας οι Νικολάου με χατ τρικ και Απέργης (2).
Η ομάδα μας έπαιξε με τους:
1)Νάκου, 2) Παπανίκος, 3) Γκέρμπεσης, 4) Χειμαργιός,  5)Ψαρρός , 6)Βλαχάκος, 7) Αράπη, 8) Παπουτσής, 9) Απέργης, 10) Νικολάου, 11) Βιέρο.
Έπαιξαν και οι:
12) Αποστολόπουλος, 13) Χονδρογεωργόπουλος, 14) Λέλος , 15) Πατσούρης,  16) Φαρογιάννης , 17) Σκόπης,  18) Μανδαλιανός.

Οι ομάδες στον αγωνιστικό χώρο: Ο προπονητής της παιδικής ομάδας μας Θανάση Αθανασόπουλος μαζί με έναν από  τους έφορους του συλλόγου μας και παλαίμαχο ποδοσφαιριστή Γιώργο Εμμανουήλ.

--------------------------------------

ΕΦΗΒΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣΑ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ  ΣΜΥΡΝΗΣ 2-2

Σε ένα παιχνίδι που κυριάρχησε η δύναμη και από τις δύο ομάδες και ενώ η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε με 2-0 η εφηβική ομάδα του Γρηγόρη Ροπόκη κατάφερε να σκοράρει δύο φορές και να πάρει την ισοπαλία σε μια δύσκολη έδρα. Χαρακτηριστικό ότι χάσαμε προς το τέλος μοναδική ευκαιρία να κερδίσουμε το παιχνίδι!
Σκόραραν για την ομάδα μας οι Σακκάς και Αναγνώστου.

Έπαιξαν οι :
1)Τραχίλης, 2) Βελέντζας, 3) Ταμβάκης,  4) Παγούνας,  5) Χασκής , 6) Κασιούρης, 7) Σακκάς,  8) Γιαννίτσας,  9) Νόκα, 10) Αναγνώστου, 11) Λυκούδης.
Μπήκαν σαν αλλαγή και οι:
12) Τσούμπας, 13) Γκόρι,  14) Σετζινι, 15) Μαυροειδής, 16) Νομικός, 17)Αμπελάς, 18) Τουλουπίδης.
----------------------------------------

ΕΦΗΒΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ATTICA

Α.Ε.Κ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ  ΣΜΥΡΝΗΣ 3-2

Παρ όλο που προηγήθηκαν με 3-0 η ομάδα μας έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και κατάφερε να μειώσει 3-2  με σκόρερ τους Νόκα και Τουλουπίδη και είχε ευκαιρία στην τελευταία φάση του αγώνα να ισοφαρίσει.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ATTICA

Α.Ε.Κ. - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ  3-2
Η παιδική μας ομάδα μας παίζοντας ανταγωνιστικό  ποδόσφαιρο έχασε με σκορ 3-2 στο τελευταίο λεπτό του αγώνα!! Οι σκόρερ της ομάδας μας ήταν οι Τσίκας και Στάφα.

Από Γιώργο Εμμανουήλ
(Έφορο της Ακαδημίας ποδοσφαίρου του Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης).

Αποτελέσματα αγώνων των τμημάτων υποδομής ποδοσφαίρου του Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης
Πρωταθλημα ΕΠΣΑ ΕΦΗΒΙΚΟ & ΠΑΙΔΙΚΟ

Συνέχισαν νικηφόρα στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ το ΕΦΗΒΙΚΟ & το ΠΑΙΔΙΚΟ τμήμα του Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης.

ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ

Με πολύ καλή απόδοση ιδιαίτερα στο Α' ημίχρονο η ομάδα του Γρηγόρη Ροπόκη διπλασίασε τις νίκες του στον όμιλο που παίζει το εφηβικό μας και κέρδισε εκτός έδρας την ομάδα της Αλσούπολης με σκορ 0-2 στο γήπεδο της Νέας Ιωνίας.
Η ομάδα μας ξεκίνησε με τους 1) Μαυροειδής 2) Βελέντζας 3) Ταμβάκης 4) Παγούνας 5) Κεφαλάς 6) Κελέμης 7) Σακκάς 8) Γιαννίτσας 9) Νόκα 10) Αναγνώστου 11) Λυκούδης.
Στο Β' μέρος έπαιξαν και οι 12) Χάσκης 13) Γκόρι 14) Τσούμπας 15) Τραχίλης 16) Κασιούρης 17) Νομικός 18) Σταυρόπουλος.
Οι σκόρερ: Λυκούδης και Νόκα.

ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ

Με πολύ καλή εμφάνιση το παιδικό τμήμα του Θανάση Αθανασόπουλου ξεπέρασε και την ομάδα του Κρόνου Αθηνών στο γήπεδο της Αλεπότρυπας με το εκθαμβωτικό 0-8! Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 0-4.
Η ομάδα ξεκίνησε με τους εξής έντεκα 1) Νάκου 2) Αποστολόπουλος 3) Κελμπέσης 4) Χειμαργιός 5) Ψαρρός 6) Βλαχάκος 7) Απέργης 8) Παπουτσής 9) Λέλος 10) Νικολάου 11) Αράπη.
Και συνέχισαν οι: 12) Μανδαλιανός 13) Χονδρογεωργόπουλος 14) Πρόβατος 16) Φαρογιάννης 17) Μάης 18) Γκιόκα.
Για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα έκανε χατ-τρίκ ο Αράπη ενώ ο Λέλος εβάλε δύο γκολ. Τα υπόλοιπα τέρματα έβαλαν Απέργης, Παπουτσής και Χονδρογεωργόπουλος.

Τα ποδοαφαιρικά τμήματα του Γ.Σ. Απόλλωνα Σμύρνης δείχνουν να έχουν μπει δυναμικά στα πρωταθληματά και να αποδίδουν όμορφο και με προοπτική ποδόσφαιρο. Γι αυτό και ο Σύλλογος είναι κοντά και βλέπει με αγάπη και αφοσίωση τα νέα του ανερχόμενα ταλέντα, ελπίζοντας ότι σε βάθος χρόνου κάποια παιδιά από αυτά να είναι οι μελλοντικοί ποδοσφαιριστές του Ελληνικού ποδοσφαίρου.

H ομάδα Παίδων 1 (2002) του Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης κατέκτησε το τουρνουά "NEW YEAR CUP 2017"

Μια σημαντική επιτυχία πρόσθεσαν στο βιογραφικό τους οι Παίδες 1 (2002) της ακαδημίας μας στο τουρνουά 'NEW YEAR CUP 2017'.
 Τα παλικάρια του Αθανασόπουλου Θανάση κατέκτησαν την 1η θέση, μια θέση που έδωσε και ηθική ικανοποίηση πέραν της αγωνιστικής.! Αναλυτικά η ομάδα μας στην φαση των ομίλων έπαιξε για την αγωνιστική με τον Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών με τον δείκτη του σκορ να σταματάει στο 8-0.!!!

Στην 2η αγωνιστική βρεθηκαμε αντιμέτωποι με την ΠΑΕ Απόλλων σ' ενα παιχνίδι ξεχωριστής σημασίας. Τα παιδιά του Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης επιβλήθηκαν με 4-3, σκορ το οποίο αδικεί τις προσπάθειες και το πάθος που έβγαλαν οι παίκτες μας στο γήπεδο.

Στην 3η αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετώπισε τον Ιάσωνα και το τελικο 2-2 (η ομάδα του Ιάσωνα ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό) έδωσε την 1η θέση σε εμας και την πρόκριση στον τελικό!

Στον τελικο αντιπαλος μας ηταν η ΠΑΕ Ατρομητος και η νίκη με σκορ 1-0 ήρθε για να δικαιώσει την αγωνιστική εικόνα της ομάδας μας.!! Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά, τον προπονητή και τους υπεύθυνους της ακαδημίας μας..!! Σας ευχαριστούμε..........!!!!!

apollongs.gr

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ
ΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Μελλισίων και Κωστή Παλαμά, 15126, Μαρούσι

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2016 - 2017 ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΤΟΥ Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Προσέλευση αθλητών 30΄ νωρίτερα στο γήπεδο για επιβίβαση στο πούλμαν.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ  ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ
8/10/2016 - 9/10/2016 ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΤΟΥ Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΕΠΣΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ 5-1

Φωτογράφιση: Γιάννης Μαυρίδης

Όρθιοι από αριστερά: Προπονητής Θεόδωρος Αντωνόπουλος, Στάθης Κουρεμάδας, Φίλιππος Πελέκης, Κων/νος Γκουτσούλας, Άγγελος Δράκος, Αλέξανδρος Φλώρος, Ηλίας Καψάλης, Νίκος Πετράς, Γεώργιος Σαβουλίδης, Δημήτρης Ιωάννου, Βασίλης Κοφίνης.
Καθήμενοι: Αντώνιο Μπάρε, Γιάννης Σοβιάνι, Μάριος Κορμανός, Μιχάλης Φάρκωνας, Αλέξανδρος Θωμάς, Μάριος Σερβές, Γιώργος Ζούπα, Κριστιάν Νικολά

ΔΥΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΔΥΟ ΤΡΟΠΑΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΑΙΔΩΝ 1

Σε δύο τουρνουά συμμετείχε η ομάδα Παίδων 1(2001) της ακαδημίας μας.

Κατάφεραν να κατακτήσουν τις πρώτες θέσεις αποκομίζοντας τα τρόπαια και από τα δύο τουρνουά.
Αρχικά στο Χριστουγιεννιάτικο τουρνουά της ΕΠΣΑ και ακολούθως στο Πρωτοχρονιάτικο NEW YEARS 2016 που διοργάνωσε το Soccer Link.
Στο τουρνουά της ΕΠΣΑ η ομάδα μας άρχισε τις υποχρεώσεις της με αντίπαλο τον Α.Ο. Ιλίου. Ο Απόλλων βρήκε αντίσταση στο πρώτο ημίχρονο, κατορθώνοντας να σκοράρει μόνο μία φορά. Στο δεύτερο ημίχρονο οι αλλαγές έδωσαν φρεσκάδα στην ομάδα και έτσι το σκορ έφτασε στο 4-0. Από εκεί και πέρα στα δύο εναπομείναντα παιχνίδια το σύνολο του Θοδωρή Αντωνόπουλου νίκησε την Κηφισιά με σκορ 6-1 και την Ελπίδα Αγιών Αναργύρων, χωρίς να βρει ιδιαίτερη αντίσταση, φιλοδωρώντας την με 7 γκολ.
Όσοι βρέθηκαν στον τελικό του τουρνουά κυριολεκτικά καρδιοχτύπησαν, εφόσον η ομάδα μας είχε τον πρώτο λόγο σε όλο τον αγώνα, αλλά ο Κεραυνός Πετρούπολης κατάφερε να ανοίξει το σκορ, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, 8 λεπτά πριν το σφύριγμα της λήξης. Όμως η ομάδα μας κατάφερε να ισοφαρίσει στην εκπνοή του αγώνα. Το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι, με τον Απόλλωνα να φαίνεται πιο ψύχραιμος και αποτελεσματικός και με τον κατά ένα χρόνο μικρότερο τερματαφύλακα του, να πιάνει το τελευταίο πέναλτι και να γίνεται ο ήρωας του παιχνιδιού.
Από την άλλη στο Πρωτοχρονιάτικο Τουρνουά της διοργάνωσης του Soccer Link η ομάδα μας δεν βρήκε πουθενά αντίσταση και κατάφερε να νικήσει 8-0 την Ελευθερούπολη, 5-0 τον Αχιλλέα και 5-0 τον Κολωνό. Στον τελικό ο Απόλλωνας έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και πέτυχε πολύ ωραία τέρματα νικώντας 5-1 την Arsenal F.C.. Αξιοσημείωτο ήταν ότι η ομάδα μας σκόραρε 23 φορές ενώ δέχτηκε μόλις ένα γκολ.
 ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟMΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΤΟΥ  Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ  21-22/11/2015

ΠΑΧΑΤΟΥΡΙΔΗ-ΓΕΦ.ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΑΘΛΗΤΩΝ 30' ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΌ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ-ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΊΝΑΙ 60' ΝΩΡΙΤΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟMΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ  ΤΟΥ Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 14-15/11/2015

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  Γ΄ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΕΚ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 1-2

Ντέρμπι στα χαρτιά, ντέρμπι και στο γήπεδο ήταν το ματς της ΑΕΚ με τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ εφόσον οι δύο ομάδες πρόσφεραν ωραίο θέαμα για όσους βρέθηκαν στα Σπάτα το Σάββατο το πρωί.

Το παιχνίδι άρχισε εξαιρετικά για τους γηπεδούχους αφού μόλις στο 4’ κατάφεραν ν’ ανοίξουν το σκορ έπειτα από διπλό λάθος της άμυνας του ΑΠΟΛΛΩΝΑ και εύκολο πλασέ για τον σέντερ φορ της ΑΕΚ μέσα από την περιοχή.

Οι κιτρινόμαυροι όμως δεν συνέχισαν το ίδιο, έτσι ύστερα από 5’ ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ, ενώ είχε ισορροπήσει και έλεγχε το ρυθμό του παιχνιδιού, ισοφάρισε μετά από κλέψιμο και ωραία κούρσα του Αλέξανδρου Λάμπι, ο οποίος την κατάλληλη στιγμή, πάσαρε στον Γιάννη Παντελαίο και εκείνος με ένα ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα, στο εσωτερικό της δοκού, εκεί που ο αντίπαλος τερματοφύλακας δεν μπορούσε να αντιδράσει.

Το δεύτερο ημίχρονο εξελίχθηκε στον ίδιο ρυθμό αφού και οι δύο πλευρές ήθελαν την νίκη, που θα τους κρατούσε ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα.

Όμως εκείνος που κατάφερε να προηγηθεί ήταν ο φιλοξενούμενος ΑΠΟΛΛΩΝ στο 43’ με τον ορεξάτο νεοεισελθέντα Κωνσταντίνο Ασκοτίρη. Να σημειωθεί ότι σε αυτό το γκολ ο σκόρερ ύστερα από πίεση έκλεψε την μπάλα από τους αμυντικούς της ΑΕΚ, πάσαρε στον Αλέξανδρο Λάμπι ο οποίος πάλι με ωραία κούρσα μπήκε από δεξιά και με ασίστ έδωσε την ευκαιρία στον Κωνσταντίνο Ασκοτίρη να πραγματοποιήσει το 1-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Σε γενικές γραμμές το παιχνίδι ήταν άκρως ανταγωνιστικό με δυνατές μονομαχίες στο μεγαλύτερο μέρος του.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ήταν το 3ο κατά σειρά ντέρμπι της ΑΕΚ με τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ, ο οποίος  έχει το απόλυτο των επιτυχιών.

ΠΑΙΔΕΣ 3 15/3/2015 ΚΥΡΙΑΚΗ 12:30 SAINT KATHRINE-ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΧΙΛΛΕΑ 1 0
ΠΑΙΔΕΣ 4 15/3/2015 ΚΥΡΙΑΚΗ 19:15 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ -ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ (Γ.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ) 3 4
ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ 1 14/3/2015 ΣΑΒΒΑΤΟ 17:30 ΑΠΟΛΛΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑ 1 3
ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ 2 15/3/2015 ΚΥΡΙΑΚΗ 17:30 ΑΠΟΛΛΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑ 0 3
ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ 3 14/3/2015 ΣΑΒΒΑΤΟ 12:00 ΑΚΑΔ.Β.ΛΑΚΗ- ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1 3
ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ 4 15/3/2015 ΚΥΡΙΑΚΗ 15:00 ΑΕ ΚΗΦΙΣΙΑΣ -ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΥ-ΚΑΤΩ ΚΗΦΙΣΙΑ 2 1
ΤΖΟΥΝΙΟΡ 1 14/3/2015 ΣΑΒΒΑΤΟ 13:45 ΑΠΟΛΛΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑ 1 4
ΤΖΟΥΝΙΟΡ 1 Α 15/3/2015 ΚΥΡΙΑΚΗ 11:45 ΑΚΑΔ.Β.ΛΑΚΗ- ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΚΑΔ.Β. ΛΑΚΗ (ΦΡΑΓΚΟΚΛΗΣΙΑΣ) 3 3

ΤΖΟΥΝΙΟΡ 3 11/10/2014 ΣΑΒΒΑΤΟ 13:00 ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΧΙΛΛΕΑ ΑΧΙΛΛΕΑ

ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ 1 12/10/2014 ΚΥΡΙΑΚΗ 11:30 ΔΗΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΥΜΗΣ

ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ 1Α 12/10/2014 ΚΥΡΙΑΚΗ 12:30 ΔΗΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ

ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ 2 11/10/2014 ΣΑΒΒΑΤΟ 11:00 ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΧΙΛΛΕΑ ΑΧΙΛΛΕΑ Β

ΠΡΟΤΣΟΥΝΙΟΡ 3 11/10/2014 ΣΑΒΒΑΤΟ 12:00 ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ
ΑΧΙΛΛΕΑ Β

ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ 1 12/10/2014 ΚΥΡΙΑΚΗ 11:30 ΔΗΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΥΜΗΣ

ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ 2 12/10/2014 ΚΥΡΙΑΚΗ 12:30 ΔΗΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ

ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΑΘΛΗΤΩΝ 60' ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΠΑΙΔΕΣ 1
Η 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ για τους ΠΑΙΔΕΣ του ΑΠΟΛΛΩΝΑ δεν έγινε γιατί παραιτήθηκε από το πρωτάθλημα η ομάδα της ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ. Μετά από αυτό και σύμφωνα με τον κανονισμό το παιχνίδι κατοχυρώνεται με 3-0 υπέρ του ΑΠΟΛΛΩΝΑ.

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΩΝ 1

Το συντριπτικό σκορ 10-0 εκτός έδρας επί της Α.Ε. ΚΗΦΙΣΙΑΣ, έδειξε την τεράστια διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων. Τα παιδιά μας σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού έπιασαν σπουδαία απόδοση με απόλυτα ομαδικό πνεύμα.

1ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ:
    Στο 10΄από τον ΚΑΝΕΛΛΑΚΗ ΧΡΗΣΤΟ το 1-0, στο 15΄το 2-0 από τον ΛΕΤΣΙ, στο 19’ το 3-0 από τον ΑΛΙΟΥ, στο 24΄ ξανά ο ΛΕΤΣΙ κάνει το 4-0 και στο 30΄ο ΠΑΝΤΕΛΑΙΟΣ το 5-0.
    2ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ:
    Το 6-0 γίνεται στο 40΄από τον ΛΕΤΣΙ , στο 48’ ο ΜΑΤΑΪ κάνει το 7-0, στο 53΄ο ΛΑΜΠΗ κάνει το 8-0, στο 61΄ ο ΓΕΡΟΣΤΑΘΟΣ ΤΟ 9-0 και το τελικό σκορ10-0 διαμορφώνεται στο 66΄ με γκολ του ΛΑΜΠΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ.
    Αξίζει να σημειωθεί ότι τα επτά από τα δέκα τέρματα ήταν δημιουργία του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΛΑΜΠΗ ύστερα από υπέροχες τελικές πάσες.

32
ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ 112/10/2014ΚΥΡΙΑΚΗ11:30ΔΗΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝΗΡΑΚΛΕΙΟΥΗΡΑΚΛΕΙΟΥΚΥΜΗΣ13
ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ 1Α12/10/2014ΚΥΡΙΑΚΗ12:30ΔΗΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ