ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 55-66 6η Αγωνιστική, Α' ΕΣΚΑ

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 55-66

6η Αγωνιστική, Α' ΕΣΚΑ

Μακριά από τις καλές εμφανίσεις των προηγούμενων εβδομάδων έμεινε την 6η Αγωνιστική της Α' ΕΣΚΑ ο Απόλλωνας Σμύρνης, ο οποίος γνώρισε την ήττα από τον ΓΣ Ηλιούπολης με 55-66.

Η ομάδα μας παρουσιάστηκε ασύνδετη στη μεγαλύτερη διάρκεια και δεν κατάφερε να επιβάλει το ρυθμό της, εν αντιθέσει με τους φιλοξενούμενους που εκμεταλλεύτηκαν τα ατού τους και ήταν διαρκώς μπροστά στο σκορ. Μερικές σπουδαίες άμυνες και κάποια μεγάλα σουτ σε τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο έβαλαν ξανά στο παιχνίδι τον Απόλλωνα, ωστόσο στα τελευταία δύο λεπτά οι παίκτες μας ήταν άστοχοι (τόσο σε προσπάθειες τριών πόντων, όσο και από κοντά), μην κατορθώνοντας να "κλέψουν" τη νίκη.

Επόμενος αντίπαλος για τον Απόλλωνα Σμύρνης είναι η Νίκη Αμαρουσίου, την οποία θα αντιμετωπίσουμε εκτός έδρας, την προσεχή Δευτέρα 12/11 και ώρα 21:00, στο 2ο Λύκειο Αμαρουσίου (κλ. Κοκκινιάς).

Δεκάλεπτα: 12-20, 26-34, 44-51, 55-66

Διαιτητές: Μπούκας, Τσολάκος, Νερομυλιώτης

ΓΣ Απόλλων Σμύρνης (Ασημακόπουλος, Τάσιος): Οικονομάκης 6 (2), Σκορίλας, Κεφαλάς 9 (3), Μακρής 12 (1), Γερονίκος 2, Δαουτάκος, Λαμπράκης 4, Καλπακής, Φράγκος, Υφαντόπουλος 13 (1), Μουρίκης 6, Γάτος 3.

ΓΣ Ηλιούπολης (Γκιουλέας): Σπανός 14 (2), Περαντωνάκης 3, Κούκουρας 14 (3), Τσιάκος 9 (3), Κριεκούκης 6 (2), Μαντάς 8, Βουρδέλης 4, Καρακώστας 10, Τσαγκαρούλης 2.