ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ: ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 74-66

ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 74-66

΄Ηττα εχθές για την ομάδα μας με 74-66. Το παιχνίδι ήταν εξαρχής ντέρμπι η ομάδα μπήκε καλά με προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο κλείσιμο του ημιχρόνου υπήρχε ισορροπία σε μια έδρα ζεστή για το γηπεδούχο και το ντέρμπι συνεχιζόταν. Η ομάδα μας στο τρίτο δεκάλεπτο ξέφυγε με 10 πόντους αλλά ατομικά και ομαδικά λάθη έφεραν το παιχνίδι στον πόντο. Ο έλεγχος των ριμπάουντ 26-29 δεν μας βοήθησε γιατί υπήρχε αστοχία στα τρίποντα 4/21 και στις βολές 22/36. Ο μαχητικός Μαραθώνας τα κατάφερε στο τέλος και πήρε σπουδαία νίκη. Επόμενο παιχνίδι για τον Απόλλωνα εντός με ΟΚΑΜ.

14-16 34-32 50-49 74-66