Απόλλων Αθηνών/Δάφνη - Κορωνίδα 1-1

Απόλλων Αθηνών/Δάφνη - Κορωνίδα  1-1

Άκαρπη υπεροχή και ισοπαλία με Κορωνίδα 1-1

Άντεξε στην πίεση του Απόλλωνα Αθηνών/Δάφνη η Κορωνίδα και απέσπασε το ισόπαλο 1-1 στο γήπεδο Κ. Αχαρνών.

Παρά τις ελλείψεις της η ομάδα του Γαλατσίου πήρε τον βαθμό απέναντι σε έναν αντίπαλο, που ήταν καλύτερος, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς όμως να καταφέρνει να μετουσιώσει τις ευκαιρίες του. Μόλις στο 18ο λεπτό οι κυανόλευκοι πήραντο προβάδισμα με σουτ του Νόκα (1-0), όμως πέντε λεπτά μετά ο Λίτσο ισοφάρισε με σουτ (1-1). Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι έψαξαν το γκολ και, μάλιστα, το «άγγιξαν» στο 80ο λεπτό, όταν ο Κοφίνης εκτέλεσε πέναλτι και έστειλε την μπάλα άουτ!

Διαιτητές: Σύψας, Μπαλογιάννης-Καλοπίσης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ/ΔΑΦΝΗ (Α. Αθανασόπουλος): Δράκο, Κανελλάκης, Δούρος (68' Απέργης), Ασημακόπουλος, Χάσκης, Βλαχονικολέας, Κορφιάτης, Κόκκορης (62' Σ. Τσούμπας), Νόκα (68' Απεντινάι), Κοφίνης, Τριανταφυλλίδης

ΚΟΡΩΝΙΔΑ (Άρης Τζεφεράκος): Ιωαννίδης, Κράβαρι, Κορρές, Σουατζόγλου, Τριανταφύλλου, Τσαγκαρογιαννάκης, Παλαιολόγου (85' Σκέμπι), Βελέντζας (70' Μητσάκος), Πύργας (75' Γκολφινόπυλος), Αραπάι, Λίτσο.

Aπό: Soccerlive.gr

Φωτογράφιση: Βαγγέλης Ζαρδής