Μια ακόμη σημαντική νίκη για την ομάδα μας στην προσπάθεια που κάνει για την σωτηρία της, όπου επιβλήθηκε εκτός έδρας του Φίλιππου με 69-73

Φωτογραφία αρχείου

Μια ακόμη σημαντική νίκη για την ομάδα μας στην προσπάθεια που κάνει για την σωτηρία της, όπου επιβλήθηκε εκτός έδρας του Φίλιππου  με 69-73

Το παιγνίδι ήταν πολύ δυνατό με τις δυο ομάδες να διεκδικούν με πάθος τη νίκη και τον Απόλλωνα με την πολύ καλή άμυνα στο δεύτερο δεκάλεπτο να κλείνει το ημίχρονο  32-44. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα δεν είχε την ίδια ευστοχία  ο αντίπαλος με πάθος έφτασε το παιγνίδι στο καλάθι άλλα τα  λάθη  και από τις δυο πλευρές στο τελευταίο λεπτό έδωσαν ένα  χιτσκοκικό φινάλε και τη δίκαιη νίκη στην ομάδα μας.

Ο Απόλλωνας στο κλείσιμο του πρώτου γύρου παραμένει στην πρώτη θέση της ειδικής βαθμολογίας των  πλέι άουτ  έχοντας το απόλυτο με πέντε νίκες σε ισάριθμα ματς. Ακολουθεί  ένα ακόμη κρίσιμο παιγνίδι εντός έδρας για τον δεύτερο γύρο πλέον με τον  Αθηναϊκό όπου καλούμε τον κόσμο να στηρίξει την προσπάθεια της ομάδας.