Γ’ Εθνική: Απόλλων Σμύρνης Αλμυρός Γαζίου 1-1

Γ’ Εθνική: Απόλλων Σμύρνης  Αλμυρός Γαζίου 1-1

Με ισοπαλία ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ο Απόλλωνας.

Ισοπαλία με 1-1 στον Απόλλων Σμύρνης και τον Αλμυρό Γαζίου για την 2η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Ο Αλμυρός κατάφερε μόλις στο 4ο λεπτό να κερδίσει πέναλτι με τον Ρέγιες μετά από τάκλιν του Λιάκου που στην πραγματικότητα βρήκα μπάλα, ένα πέναλτι που ανέλαβε να εκτελέσει ο Χαντί, που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-1, σκοράροντας επί της ουσίας στο ντεμπούτο του με τη φανέλα του Αλμυρού. Παρά το γρήγορο γκολ του Αλμυρού, η ομάδα του Γαζίου, δεν είχε ανάλογη συνέχεια, μη μπορώντας να δημιουργήσει ιδιαίτερες ευκαιρίες μπροστά στην αντίπαλη εστία, ενώ παράλληλα, ούτε ο Απόλλωνας, μπορούσε να απειλήσει και το παιχνίδι οδηγούνταν με το 0-1 μέχρι το φινάλε.

Στο 80ο λεπτό, άλλαξαν οι ισορροπίες, όταν ο Κοντογιάννης αποβλήθηκε για επικίνδυνο παίξιμο, αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες, κάτι που αξιοποίησε ο Απόλλωνας, με τον Παπαχρονόπουλο στο 85ο λεπτό όταν και έκανε το 1-1 με ένα εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Ρόναλντ Γκόμεζ): Νίκας, Λιάκος, Πανουργιάς, Ρέτζος(Πριόνας 69′), Λαμάι, Παπαχρανόπουλος, Πιαστόπουλος, Σάλα, Κορφιάτης, Πατίλας(Περδόμο 74′), Σπαρτιάτης(Ανδριανής 80′)

ΑΛΜΥΡΟΣ ΓΑΖΙΟΥ(Μανώλης Σουντζής): Χανιώτης, Γιαλούσης, Παπαδομιχελάκης, Πατινιώτης, Κοιλιάρας(Τουργαΐδης 69′), Κοντογιάννης, Κουτάντος, Πιερτζιακόμι(Ξενοκτιστάκης 83′), Ρέγιες(Ενγκούεμ 69′), Χαντί(56′), Καστελλιανάκης(Νικολακάκης 56′)

Φωτογράφιση: Βαγγέλης Ζαρδής