Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης Αγία Παρασκευή 0-0 Ακόμα μια ισοπαλία στη Ριζούπολη για τον Απόλλωνα

Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης Αγία Παρασκευή 0-0

Ακόμα μια ισοπαλία στη Ριζούπολη για τον Απόλλωνα

Λευκή ισοπαλία ανάμεσα σε Απόλλων Σμύρνης και Αγία Παρασκευή για την 5η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Το ματς ήτανε ισορροπημένο χωρίς πολλές ευκαιρίες. Στο πρώτο ημίχρονο υπήρχε καλός ρυθμός και με τις δύο ομάδες να έχουν από μια πολύ καλή ευκαιρία προς το τέλος. Συγκεκριμένα στο 43ο λεπτό ο Περδόμο βρέθηκε απέναντι από τον Αραμπατζή αλλά το σουτ του δεν ήτανε καλό και κατέληξε αρκετά άουτ. Ενώ για την Αγία Παρασκευή στο 45ο λεπτό ο Καραγιάννης είχε μια εκτέλεση φάουλ όπου επέλεξε να χτυπήσει απευθείας με τον Νίκα να μην μπορεί να κρατήσει την μπάλα σταθερά και τον Δημητρίου να σουτάρει σε κενή εστία και την μπάλα να κοντράρει σε συμπαίκτη του.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με καλό ρυθμό και αυτό με τον Κορφιάτη στο 49ο λεπτό να σουτάρει εκτός περιοχής και τον Αραμπατζή να αποκρούει θεαματικά σε κόρνερ. Λίγα λεπτά αργότερα η Αγία Παρασκευή απείλησε με ένα σουτ του Καραγιάννη που πέρασε ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Νίκα. Στο 62ο λεπτό ο Κραψίτης έκανε ένα διαγώνιο σουτ αλλά ο Νίκας απέκρουσε σταθερά. Στο υπόλοιπο του αγώνα ο Απόλλωνας είχε την κατοχή αλλά δεν κατάφερε να γίνει ιδιαίτερα απειλητικός προς την εστία της Αγίας Παρασκευής.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ρόναλντ Γκόμεζ): Νίκας, Ρέτζος(Τασιούλης 53′), Κιρκιλιανίδης(Ράμμος 80′), Λιάκος, Πανουργιάς, Πατίλας, Κορφιάτης, Περδόμο(Ανδριανής 80′), Σπαρτιάτης(Λαμάι 69′), Πιαστόπουλος, Πριόνας

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(Μιλτιάδης Γκόφας): Αραμπατζής, Κόλλιας, Μπάκος(Μούραλης 73′), Μιχαηλίδης, Κοντοές, Στυλιανόπουλος, Δακτυλίδης(Μοντός 73′), Κατίδης(Λαμπρίδης 60′), Καραγιάννης, Δημητρίου(Μυτάκης 73′), Κραψίτης(Κουτσουπιάς 78′)