Γ’ Εθνική: Απόλλων Σμύρνης - Ηλυσιακός 1-1

Τρομερό γκολ buzzer-beater για τον Ηλυσιακό με τον Κασσιάνο… και μια ακόμη ισοπαλία στην Ριζούπολη.

Ισοπαλία με 1-1 ανάμεσα σε Απόλλων Σμύρνης και Ηλυσιακό για την 7η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Το πρώτο ημίχρονο είχε αρκετό θέαμα και ευκαιρίες για τις δύο ομάδες αλλά το γκολ κατάφερε να το βρει ο Απόλλωνας με μια πολύ ωραία κεφαλιά του Τασιούλη μετά από υπέροχη σέντρα του Σάλλα στο 28ο λεπτό. Λίγα λεπτά αργότερα ο Μπαλασάκης απέκρουσε θεαματικά κακό γύρισμα του Σουβατζόγλου και παρέμεινε το 1-0. Στο 42ο λεπτό ο Σάλλα έκανε μια τρομερή προσποίηση και προσπέρασε τον αντίπαλό του αλλά το σουτ δεν ήτανε καλό και κατέληξε αρκετά άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηλυσιακός ανέβασε ρυθμό αλλά δεν μπορούσε να απειλήσει ουσιαστικά την περιοχή του Απόλλωνα και τον Δημήτρη Νίκα. Ο Απόλλωνας έφτασε κοντά στο δεύτερο τέρμα με προβολή του Καραγκούνη στο 82ο λεπτό μετά από σέντρα του Σάλλα, αλλά για μια ακόμη φορά ο Μπαλασάκης έσωσε την ομάδα. Στο 84ο λεπτό ο Λιάκος αποχώρησε τραυματίας με τον Κορφιάτη να παίρνει την θέση του και τον Πατίλα να επιστρέφει πίσω σαν στόπερ μαζί με τον Πανουργιά. Στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων και στην τελευταία φάση του αγώνα, το ματς φύλαγε ακόμα μια έκπληξη, όταν ο Κασσιάνος έπιασε ένα εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής με την μπάλα να καταλήγει στο δεξί παραθυράκι του Νίκα και ισοφάρισε σε 1-1.

Από πλευράς Απόλλωνα υπάρχουν παράπονα για την διαιτησία του Δημήτρη Αντωνίου και κυρίως για τα πολλά λεπτά καθυστερήσεων που υποδείχτηκαν στον αγώνα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Ρόναλντ Γκόμεζ): Νίκας, Πριόνας, Βλασσόπουλος(Τσούμπας 84′), Λιάκος, Πανούργιας, Πατίλας(Ρέτζος 90′), Σάλλα, Τασιούλης, Σπαρτιάτης(Καραγκούνης 74′), Πιαστόπουλος, Παπαχρονόπουλος

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ(Ανδράς Μαντζούνης): Μπαλασάκης, Χριστόπουλος, Παρασκευόπουλος, Σουβατζόγλου, Καρδάρης, Ταχιράι(Ντούλος 82′), Κασσιάνος, Χαρίτος, Τσέργας(Κάλος 53′), Μαρίνου, Λέκκας(Μακρίδης 72′)