Γ’ Εθνική: Απόλλων Σμύρνης - Φωστήρας 0-0

Ακόμα μια ισοπαλία στην Ριζούπολη για τον Απόλλωνα.

Λευκή ισοπαλία με 0-0 ανάμεσα σε Απόλλων Σμύρνης και Φωστήρα για την 9η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις με την καλύτερη από όλες να έρχεται στο 17ο λεπτό όταν ο Καραγκιολίδης έκανε κακή έξοδο σε προσπάθεια του Πεδρόμο η μπάλα κατέληξε στον Τασιούλη του οποίου το σουτ απέκρουσε αμυντικός του Φωστήρα στην γραμμή.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός παρέμεινε χαμηλός χωρίς κάποια ιδιαίτερη ευκαιρία για γκολ παρά την αυξημένη πίεση του Απόλλωνα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Πρωταγωνιστής του ματς ο τερματοφύλακας του Φωστήρα, Φώτης Καραγκιολήδης, που ήτανε παρών όποτε τον χρειάστηκε η ομάδα του.

Στο γήπεδο για να παρακολουθήσει την αναμέτρηση ήτανε και ο πρώην επιθετικός του Απόλλωνα, Γιάννης Λαζανάς.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Ρόναλντ Γκόμεζ): Νίκας, Κιρκιλιανίδης, Πριόνας, Λιάκος, Πανουργιάς, Νοζάντζε(Καραγκούνης 75′), Πιαστόπουλος, Τασιούλης(Σπαρτιάτης 86′), Περδόμο(Γκουεσάν 60′), Σάλλα, Παπαχρονόπουλος

ΦΩΣΤΗΡΑΣ(Κώστας Ψυρόπουλος): Καραγκιολίδης, Τσουβλατσίδης, Λαμπρίδης, Τσατσαρής, Πεχλιβανίδης, Στεφάνοβιτς, Τόλιος, Πανταζέλος, Τσιμπόκας, Καλάγια, Οικονομίκος(Αλέξης 63′, Γαϊτάνης 89′)