Γ’ Εθνική: ΠΟ Ατσαλένιος - Απόλλων Σμύρνης 1-1

Γ’ Εθνική:

ΠΟ Ατσαλένιος - Απόλλων Σμύρνης 1-1

Με μια ακόμα ισοπαλία έφυγε ο Απόλλωνας από το Ηράκλειο.

Ισόπαλοι με 1-1 ήρθανε ΠΟ Ατσαλένιος και Απόλλων Σμύρνης για την 10η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Ο Απόλλωνας έφτασε κοντά στο γκολ με τον Καραγκούνη να έχει σουτ που κατέληξε στο δοκάρι στο 9ο λεπτό. Στο 34ο λεπτό ακόμα μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα, με τον Πατίλα από όμορφη πάσα του Καραγκούνη να κάνει το σουτ, και να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Καβουσάκης. Όμως παρά την ανωτερότητα του Απόλλωνα, λίγο πριν το ημίχρονο, στο 44ο λεπτό, ο Νύκταρης έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους καθώς νίκησε τον Νίκα, ο οπόιος πριν είχε αποκρούσει σουτ του Μέμου.

Στο 71ο λεπτό ο Απόλλωνας σκόραρε με κεφαλιά του Ρέτζου μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τασιούλη αλλά ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ για οφσάιντ. Στο 76ο λεπτό ο Απόλλωνας κέρδισε πέναλτι για ανατροπή του Ράμμου, από τον Νάτο, με τον Πιαστόπουλο να αναλαμβάνει την εκτέλεηση και να ισοφαρεί σε 1-1. Ο Ατσαλένιος παραλίγο να βρει το γκολ της νίκης στο 90ο λεπτό όταν η κεφαλιά του Νύκταρη από καλό σημείο κατέληξε άουτ.

ΠΟ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ(Κώστας Φραντζέσκος): Καβουσάκης, Κασσωτάκης(Νάτος 76′), Λουμπάκης, Χαρίτος, Κερμενίδης(Βοργιάς 3′), Νύκταρης, Ικεότσα, Ψαρράς, Καϊμακούδης, Μέμος(Πέριτς 76′), Σφυρογιαννάκης(Δαμιανάκης 59′)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Ρόναλντ Γκόμεζ): Νίκας, Κιρκιλιανίδης(Πιαστόπουλος 46′), Λιάκος(Τσούμπας 69′), Πριόνας(Βλασσόπουλος 73′), Ρέτζος, Τασιούλης, Νοζάντζε, Σάλλα, Καραγκούνης(Ράμμος 75′), Πατίλας, Σπαρτιάτης(Περδόμο 46′)