Α’ ΕΠΣΑ: Απόλλων Αθηνών Δάφνη - Ολυμπιακός Νέων Λιοσίων 1-0

Πρώτη νίκη στην Ριζούπολη για τον Απόλλων Αθηνών Δάφνη!

Ο Απόλλων Αθηνών Δάφνη νίκησε με 1-0 τον Ολυμπιακό Νέων Λιοσίων για την 10η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΑ.

Ο Απόλλων Αθηνών Δάφνη άνοιξε το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με τον Τριανταφυλλίδη. Τον αγώνα δυστυχώς σημάδεψε ο σοβαρός τραυματισμός του Μανουσάκη των φιλοξενουμένων στο 38ο λεπτό όπου ο παίχτης μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο ΚΑΤ.

Ο Ολυμπιακός Νέων Λιοσίων κέρδισε πέναλτι στο 80ο λεπτό αλλά ο Τσάτσα που ανέλαβε την εκτέλεση έστειλε την μπάλα άουτ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΔΑΦΝΗ(Μάρκος Μαυρομμάτης): Δράκο, Βλαχονικολέας, Αμπεντινάι, Ασημακόπουλος, Χασκής, Μάλκο, Τριανταφυλλίδης, Χρήστου, Ριζβάνι(Φούντας 85′), Πετανάι(Νόκα 78′), Δημητρόπουλος(Δούρος 66′)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΕΩΝ ΛΙΟΣΙΩΝ(Νίκος Παπαρούνης): Φανουργιάκης, Ρώιμπας(Νίκολλι 60′), Ζέρβας(Λαμπρόπουλος 80′), Μανουσάκης(Λουβερδής 38′), Κλουβάτος, Βασιλάκος, Τσουκαλάς, Γανωτής, Λευκαδίτης(Κούστας 46′), Τσάτσα, Καλκανάκος