Σ ένα παιχνίδι πραγματικό ντέρμπι η ομάδα μας με πολύ καλή εμφάνιση κέρδισε εκτός έδρας την πρωτοπόρο και αήττητη Νέα Ιωνία με 76-79

Στο πρώτο δεκάλεπτο και με δεδομένες τις απουσίες τεσσάρων βασικών παικτών μας ο Απόλλωνας μπήκε καλύτερα και πήρε προβάδισμα. Το ημίχρονο έκλεισε με μικρό προβάδισμα της γηπεδούχου.

Η τρίτη περίοδος ήταν η καλύτερη επιθετικά όπου με 32 πόντους ξεφύγαμε στο κλείσιμο με έξι. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η γηπεδούχος επανήλθε και το παιχνίδι κρίθηκε 5 δεύτερα πριν τη λήξη με τρίποντο του Χαλάτση.

Συγχαρητήρια στην ομάδα της Νεας Ιωνίας όπως και στον κόσμο του Απόλλωνα που έδωσε βροντερό παρών και βοήθησε την ομάδα να φτάσει στη νίκη.

Επόμενη αγωνιστική και τελευταία του πρώτου γύρου με Γαλάτσι εντός.

17-21 36-33 59-65 76-79