Πρωτάθλημα - ΗΤΑΝ ΔΙΚΑΙΟ ΕΓΙΝΕ ΠΡΑΞΗ !!!!

Πρωτάθλημα

ΗΤΑΝ ΔΙΚΑΙΟ ΕΓΙΝΕ ΠΡΑΞΗ !!!!

Την άνοδο του στην Γ' Εθνική κατηγορία πανηγυρίζει από σήμερα ο Απόλλων μετά την νίκη επί της Νέας Ιωνίας με 70-62.

Σε ένα  κατάμεστο γήπεδο από φιλάθλους και των δύο ομάδων και με πολλά παιδιά των ακαδημιών μας, η ομάδα μας έγραψε ιστορία, κατακτώντας μετά το κύπελλο και το πρωτάθλημα.

Μετά  από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο (28-30) η ομάδα μπήκε πιο αποφασισμένη στην επανάληψη, βρήκε λύσεις απέναντι στη δυνατή  άμυνα του αντιπάλου, και πετυχαίνοντας  μεγάλα σουτ, ξέφυγε στο σκορ, διατήρησε τη διαφορά και έφτασε στη μεγάλη νίκη.

Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν στους παίκτες και τους προπονητές για αυτή την ονειρική χρονιά που μας χάρισαν, δίνοντας μεγάλη χαρά  στον κόσμο του Απόλλωνα.

Οφείλουμε να δώσουμε συγχαρητήρια στο γειτονικό σωματείο της Νέας Ιωνίας για την πολύ καλή του πορεία στο πρωτάθλημα και να ευχηθούμε καλή επιτυχία στα πλέι οφ ανόδου.